Roma & Floransa

separator
Tutar 1815TL'den başlayan fiyatlarla 5
Turu İncele

Roma & Floransa

1815TL'den başlayan fiyatlarla kişi başına

KIŞ DÖNEMİ
ROMA (2) & FLORANSA (2)
Pegasus Hava yolları Tarifeli Seferi ile …4 Gece
Roma Gidiş / Bologna Dönüş
*** Ekstra turlar ve Çevre gezileri dahil!***

  • Destinasyon
  • Kalkış
    İstanbul
1
1.Gün
İSTANBUL -ROMA Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Pegasus Havayolları PC 1223 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.40’da Roma’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. (Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır). Yerel saat ile 11.25’de varış ve varışımıza istinaden Roma’nın en büyük outlet mağazasını ziyaret ediyoruz ve alışveriş için serbest zaman .Alışveriş sonrası Nemi Gölü turu. Nemi Köyü olarak bilinen pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip bir köy.Tur bitimi otelimize transfer.
2
2.Gün
ROMA Kahvaltının ardından “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.
3
3.Gün
ROMA – FLORANSA Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Floransa’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.T urumuzun sonunda otelimize transfer.
4
4.Gün
FLORANSA Kahvaltının ardından Toscana turu. San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa: dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer.
5
5.Gün
FLORANSA - BOLOGNA - İSTANBUL Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1212 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.15‘de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
6
13.01– 17.01.2020 / Tek Kişilik Oda 459 EUR İki Kişilik Oda 299 EUR İlave Kişi 299 EUR 0-2 Yaş Bebek 60 EUR 3-12 Yaş Çocuk 299 EUR --------------------------------------- 10.02 – 14.02.2020 Tek Kişilik Oda 449 EUR İki Kişilik Oda 289 EUR İlave Kişi 289 EUR 0-2 Yaş Bebek 60 EUR 3-12 Yaş Çocuk 289 EUR ----------------------------- 09.03 – 13.03.2020 / Tek Kişilik Oda 439 EUR İki Kişilik Oda 279 EUR İlave Kişi 279 EUR 0-2 Yaş Bebek 60 EUR 3-12 Yaş Çocuk 279 EUR ------------------------------- 04.04- 08.04.2020 / Tek Kişilik Oda 509 EUR İki Kişilik Oda 299 EUR İlave Kişi 299 EUR 0-2 Yaş Bebek 60 EUR 3-12 Yaş Çocuk 299 EUR
7
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Roma (FCO) / Bolonya (BLQ)– İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti, Programda belirtilen otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklamalar, Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, Floransa, Roma, Siena, San Gimignano, Pisa, Nemi şehir turları, Profesyonel rehberlik hizmetleri Otel vergileri & turist şehir vergileri, Şehir giriş ücretleri. TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
8
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) Seyahat Sağlık sigortası (15 Euro) Program dışı turlar ve kişisel harcamalar, Yurtdışı çıkış vergisi Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri, İsteğe bağlı şoför bahşişleri(5 Euro)

Tour Location

Leave a Reply

Accommodation
Meals
Overall
Transport
Value for Money