Butik Marmara Kasabaları

separator
Tutar 945TL'den başlayan fiyatlarla 3
Turu İncele

Butik Marmara Kasabaları

945TL'den başlayan fiyatlarla kişi başına

Bolu & Abant & Yedigöller & Mudurnu & Göynük & Sapanca Gölü & Maşukiye &
Acarlar Longozu & Ağva & Şile

Şehir hayatından uzakta kuş sesleri , derin yeşillik ve derin mavinin kucaklaştığı büyüleyici Marmara kasabalarında huzur, dinginlik, mutluluk sizi bekliyor.

 

1
1.Gün
Saat: 20.00’de GİRNE BULVARI , 20.15’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 20.25’de BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 20.30’da KARŞIYAKA (Anıt Önü), 20.45’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 21.15’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü)’den siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir, Susurluk, Bursa, İzmit üzerinden kısa molalar eşliğinde yolculuğumuzu sürdürüyoruz.... Sabah erken saatlerde Bolu’ya doğru yol alırken, (ekstra) sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra; BOLU’ya ulaşıyoruz. KÖROĞLU ve İZZET BAYSAL heykellerinin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, minibüsler eşliğinde Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Büyük Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Serin Göl, Nazlı Göl, Sazlı Göl ve İnce Göl isimli birbirinden harika yedi gölden oluşan, Yedi Göller’de öğle yemeği (ekstra) molamızı burada alıyoruz. Bu doğa harikası yerde geçireceğimiz keyifli saatler sonrasında minibüsler ile iniyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek Çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölü olarak bilinen Abant Gölü’ne gidiyoruz. Yürüyüş yapıp, imkân dâhilinde köylü tezgâhlarından alışveriş yapma şansı buluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Abant’daki otelimize.
2
2.Gün
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra sabah yürüyüşümüzü Abant Gölü’nde yapıyor, tabiatın bize sunduğu manzaralar karşısında bir kez daha büyüleniyor ardından, Abant’a veda ediyor ve Mudurnu’ya geçiyoruz. Keyvanlar Konağı’nı, Yıldırım Beyazıt Camii’ni görüp, tarihi evleri arasındaki gezimizin ardından bir başka orjinal Marmara kasabalarından olan Göynük’e geçiyoruz. Zafer Kulesi‘ni, Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemseddin’in Türbesi, Süleyman Paşa Camii‘ni ve Hamamını, Tarihi Göynük evlerini görüyoruz. Göynük’deki keyifli gezintimizin ardından, sonraki durağımız; Sapanca Gölü. Sapanca’ya varışımızın ardından, Sapanca Gölü kenarında vereceğimiz serbest zamanda yürüyüşler yapabilir, kahvelerinizi yudumlayabilir, manzarayı doyasıya seyredebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor aracımızdaki yerimizi alıp bir sonraki butik durağımız olan Maşukiye’ye yol alıyoruz. Marmara’nın en butik kasabalarından bir tanesi olan Maşukiye’de; Alabalık ve çiftlikleri ünlü bu kasabada doğa yürüyüşleri yaparak kameralarımızla manzaralarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Aşık ile Maşuk’un hikayelerinde olduğu gibi aşık olunan (Maşuk) yerlerden Maşukiye’deki serbest zaman sonrasında Kocaeli’ye geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kocaeli’ndeki otelimizde.
3
3.Gün
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, bir sonraki durağımız yine bir yeryüzü harikası olan Acarlar Longozu. Acarlar Longozu; Deniz, kumun, orman ve gölü bir arada sunan ender yerlerden biridir. Karasu ilçesinde 1,562 hektarlık bir alanda bulunmaktadır. Cennetten bir parça olan Acarlar Longozu gezimiz sonrasında yolculuğumuzu sürdürerek, Marmara’nın en butik ve doğa ile iç içe olan sayfiye kasabalarından biri olan Ağva’ya ulaşıyoruz. Kısa bir dinlenme molasından sonra, dileyen konuklarımızla ekstra olarak Göksu Deresi’nde motorlarla tekne turu yapıyoruz. Ardından otobüslerimizdeki yerimizi alıp, Ağva’dan ayrılıyoruz. , İstanbul’un en ünlü sahillerinden birisi olan Şile’ye geçiyoruz. Şile’de kısa bir mola vererek bölge’nin ismiyle nam yapmış Şile Bezi alışverişi yapıyoruz. Tarihi Feneri ve sahilini kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.Kısa molalar vererek akşam geç saatlerde İzmir’e varıyoruz. Orjinal rotalarda, keşfedilmemiş turlarda tekrar yolumuzun kesişmesi dileği ile vedalaşıyoruz.
4
Fiyata Dahil Olan Hizmetler • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri • 2 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2) • Abant Gölü Kenarı ve Deluxe Konaklama Ayrıcalığı • Aryum Turizm Profesyonel Rehberlik Hizmeti • Otobüs içi İkramlar (Su, Çay, Kahve vs.) • Feribot İle Geçiş Ücretleri • Seyahat Sigortası Güvence Paketi
5
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı • Son Gün Alınan Akşam Yemeği • Öğle Yemekleri ve Molalar • Ağva’da Motorla Tekne Gezisi (Hava Şartları Dahilinde) • Yedigöller'e Gidiş Dönüş Minibüs Ücreti & Milli Park Girişi