Buldan Turu

separator
Tutar 110TL'den başlayan fiyatlarla Günübirlik
Turu İncele

Buldan Turu

110TL'den başlayan fiyatlarla kişi başına

Denizli’nin bir ilçesi olan Buldan deyince akla ilk gelenler meşhur Yayla Gölü, Kestane Deresi,antik Tripolis kenti, bir döneme tanıklık etmiş  Evliyazadeler Konağı, el tezgahları, restore edilmiş Buldan evleri ve tabii ki ünü tüm ülkeye yayılmış rengarenk dokumaları. Bu şirin beldede 27-30 Haziran’da  Buldan Festivali gerçekleşecektir.

  • Destinasyon
  • Kalkış Günü
    06:00
  • Varış Saati
    21:00
  • Dress Code
    Serbest
1
1. Gün
Sabah saat 06.05  Lozan Meydanı Fuar, 06:20   Girne Bulvarı Mavikule önü , 06.30  Mavişehir EGS Avm önü, 06:40 Bostanlı iskele önü, 07.00 Bornova E.Ü.H  Dokumaları ile Dünya'ya nam salmış, aynı zamanda da tarihi dokusunu korumuş ilçelerimizden biri olan BULDAN, Denizli'nin en gelişmiş ilçelerindendir. İlk olarak Tripolis Antik Kenti ‘ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra  Buldan'ın önemli simgelerinden biri de   Evliyazadeler Konağıdır. Konak İki kattan ve bir avlulu bahçeden meydana geliyor. Daracık bir sokak içinde, bitişiğinde yine bir tarihi evle birlikte misafirlerini selamlayan konağa girer girmez kendinizi Buldan dokuması ürünlerinin içinde buluyorsunuz. Buldan'ın kuruluş yıllarına tanıklık eden bu tarihi mekan, tüm asaleti ile Buldan'a gelen misafirleri ağırlıyor. Buldan'da alışverişlerimizi tamamlayıp Evliyazadeler konağını gezdikten sonra serbest olarak öğle yemeğimizi alıyoruz.. Daha sonra  Yayla Gölü’ne gidiyoruz. Yürüyüşümüzü yapıyoruz ve yeşillikler içerisinde  bulunan  Kestane Deresi  mesire yerine gidip çaylarımızı içiyoruz. Doğa ile baş başa  ve aynı zamanda tarihe küçük bir yolculuk yaptığımız bu güzel günün akşam saatlerinde dönüş yolculuğuna geçiyor ve gerekli molalardan sonra İzmir'e dönüyoruz. Bir başka TATİL ARYUM organizasyonun'da görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
2
Fiyata Dahil Olan Hizmetler * Lux Araçlarla ulaşım * Rehberlik hizmeti * Aryum Turizm Refakati
3
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler * Sabah kahvaltısı * Öğle yemeği * Müze ve ören yeri girişleri * Molalarda alınan yiyecek ve içecekler