Bozüyük – Yuvarlakçay – Akyaka

separator
Tutar 115TL'den başlayan fiyatlarla Günübirlik
Turu İncele

Bozüyük – Yuvarlakçay – Akyaka

115TL'den başlayan fiyatlarla kişi başına

Bozüyük : Muğla otoyoluna çok da uzak olmayan, yaklaşık 8 km´de ulaşılabilen Bozüyük kendi halinde bir Ege Kıyılarında Yatağan İlçe sınırlarında bir mahalledir aslında. Köy evleri ile, köy meydanı ile, meydandaki kahvehanede oturan köylüleri ile herşey bilindik. Ancak son yıllarda Güzel köylü, Baba ocağı, Dürüye´nin Güğümleri gibi pek çok dizi ve filmin çekildiği köy olmasıyla nice dizi takipçisinin dikkatini çekmiş ve sokakları ziyaretçiler ile dolup taşan bir mahalle haline gelmiştir.Bir çok tarihi evin bulunduğu, tarım ve hayvancılıkla geçinen gerçek şirin bir kasabadır.

Yuvarlakçay : Türkiye’ nin ‘yeryüzü cenneti’ olarak anılan Muğla’nın ‘soğuk cenneti’ ise Yuvarlak Çay olsa gerek. Köyceğiz ve Ortaca arasında kalan Topgözü Kanyonunda bulunan Yuvarlak Çay, Sandras Dağının kar sularından besleniyor.

Akyaka : Gökova körfezinin bittiği yerde, 1000 m.lik Sakartepe dağı ile kuzeyden, Gökova ovası ile güneyden kuşatılan Akyaka, bu konumu ile belki de Türkiye’nin en güzel yerlerinden biridir. “Gökova” ovasının sazlıklarına gelen yüzlerce değişik kuş çeşidi ile Akyaka ziyaretçilerine unutulmaz manzaralar sunar.Antik çağlardan beri üzerinde yerleşim olduğuna inanılan bu topraklarda Akyaka günümüzde yakın yıllara kadar gözlerden uzak küçük bir balıkçı köyü olarak varola gelmiştir. Akyaka’nın “keşfi” ise 1970’lere dayanır.

  • Destinasyon
  • Kalkış Günü
    28 Eylül 2019
1
1
Sabah Saat 07:30 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 07:40 Bostanlı iskele önü, 07:50 Girne Yunuslar Mavikule, 08:10  Bornova E.Ü.H. önü, 08:30 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, siz değerli yolcularımızı alıyor ve keyifli turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde kahvaltımızı aldıktan sonra son zamanlarda Güzelköylü dizisi ile ünlenen Muğlanın şirin köyü Bozüyük Köyü'ne gidiyoruz. Burada kahvelerimizi yudumluyor ve kısa bir serbest zaman veriyoruz. Sonrasında rotamızı yöredeki pek çok köyü besleyen nehrin adı olan Yuvarlakçay’a çeviriyoruz. Dileyen misafirlerimiz kayaların arasında yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz çayın üzerinde salıncak keyfi yapabilirler. Ardından aracımıza tekrar biniyor ve son durağımız olan Muğla'nın şirin kasabası Akyaka'ya gidiyoruz. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra isteyen misafirlerimiz ile tekne turu (ekstra 15 TL) yapıyor ve İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara geri bırakıyor, bir sonraki TATİL ARYUM organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
2
Fiyata Dahil Hizmetler Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri Profesyonel Rehberlik Hizmeti Tüm Çevre Gezileri Seyahat Güvence Sigortası
3
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri Kahvaltı, Öğle Yemeği Tekne Turu ..... TL